Zapotrzebowanie na prywatne akademiki rośnie, choć kilka lat temu nikt jeszcze o nich nie słyszał. W państwowych akademikach studenckich, prowadzonych przez uczelnie, co roku brakuje miejsc dla studentów. Wynika to z faktu, że zwiększyła się liczba studiujących osób, a wiele państwowych akademików uległo likwidacji.
Studenci, którzy nie zdobyli miejsca w państwowych akademikach, zmuszeni byli dotychczas do wynajmowania mieszkań prywatnych, a są to dla nich często duże koszty. Na wynajem mieszkania decydują się najczęściej ci studenci, którzy dysponują większymi środkami finansowymi oraz ci, którzy chcą mieszkać wygodnie i bezpiecznie. Prywatne wynajmowane mieszkania zapewnia bowiem spokój, ciszę oraz swego rodzaju intymność.
fot. NejroN Photo/bigstockphoto.com
Branża deweloperska wyszła naprzeciw oczekiwaniom studentów. Dla tych, którzy chcą mieszkać tanio, a zarazem komfortowo, stworzono takie miejsca jak prywatne akademiki. Obecnie dostępne są już w większości miast, w których znajdują się uczelnie wyższe. Firmy deweloperskie planują już nowe inwestycje na kolejne lata w dużych ośrodkach uniwersyteckich.
Decydując się na studia, nie trzeba tracić czasu ani pieniędzy na poszukiwanie mieszkania do wynajęcia ani też liczyć na tanie miejsce w uczelnianym akademiku. W prywatnych akademikach można wynająć pokój lub niewielkie mieszkanie. W standardzie są łazienki, a coraz częściej także mikroapartamenty z aneksem kuchennym. Pomieszczenia są wyposażone w nowoczesne meble i urządzenia AGD.
Prywatne akademiki oferują swoim klientom także przyjazne otoczenie. Ogrodzony teren, siłownie, ochrona, parkingi, czy dostęp do superszybkiego internetu i innych mediów to obecnie podstawa. Zapewniają studentom miejsce, w którym mogą czuć się jak u siebie. Pozwalają na spokojne uczenie się, wypoczywanie, a także zabawę. Najczęściej zlokalizowane są w centrum miasta, gdzie student może mieć pod ręką wszystko, czego potrzebuje. Ogromnym plusem są także jasne zasady wynajmu oraz brak niespodzianek prawnych i finansowych.
Koszty wynajmu takiego lokalu są przystępne i bardzo konkurencyjne. To ważne z punktu widzenia studenta, który często nie pracuje i ma skromne środki na utrzymanie się. Koszty często bywają wyższe od kosztów zamieszkania w akademikach państwowych, jednak zdecydowanie niższe niż w przypadku wynajmu mieszkania.
Dodaj komentarz