Wybierając mieszkanie dla przyszłych najemców zwracamy uwagę na jego metraż, rozkład czy lokalizację. Aby było gotowe na przyjęcie lokatorów warto przemyśleć również kwestie umeblowania. Większość nieruchomości na rynku najmu jest umeblowana. Wynika to z potrzeb najemców, którzy przeprowadzają się zwykle bez swoich sprzętów. Jak zaaranżować mieszkanie by lokatorzy chętnie w nim zamieszkali? Wybór mebli jest ważny i wpływa nie tylko na komfort życia najemców, ale i koszty eksploatacji lokum.
Jak urządzić mieszkanie pod wynajem?
Wybór mebli do mieszkania dla lokatorów zależy nie tylko od ich potrzeb, ale i naszego budżetu. Doświadczeni rentierzy wiedzą, że wynajmowanego lokum nie należy urządzać zbyt bogato. Dlaczego? Ponieważ najemcom zwykle nie zależy na drogich sprzętach, a ich zniszczenie może wiązać się z kosztami i sporym stresem. Zamiast tego warto postawić na solidne i funkcjonalne sprzęty. Jest to szczególnie ważne, gdy chcemy wprowadzić na rynek mieszkanie jako stancję studencką. Młodzi ludzie potrzebują spokojnej przestrzeni do nauki i wypoczynku, rzadko szukają przy tym luksusowo urządzonej przestrzeni mieszkalnej.
Umeblowanie mieszkania to dla rentiera inwestycja, która jednak może się szybko zwrócić. Lokum z wyposażeniem można wynająć drożej niż zupełnie pustą nieruchomość. Jak wspominaliśmy, planując aranżację wnętrza, warto pamiętać o potrzebach przyszłych lokatorów czyli naszej grupy docelowej. Niewielkie dwupokojowe mieszkania mogą być świetnym lokum dla młodych rodzin. Urządzając dla nich przestrzeń, warto postawić na funkcjonalność, prostotę i neutralny styl. Wyraziste aranżacje zwracają na siebie uwagę, jednak mieszkanie w nich może okazać się męczące, szczególnie jeśli ktoś ma zupełnie inny gust.
ABC aranżacji pod wynajem
Meblując mieszkanie dla lokatorów, postawmy na naturalne i uniwersalne kolory oraz dodatki. Choć może nas kusić, by nadać wnętrzu bardziej osobisty charakter, pamiętajmy, że nie urządzamy go dla siebie. Lepiej, aby mieszkanie dawało lokatorom przestrzeń do dobrania dodatków tak, aby to oni czuli się w nim dobrze. Zamiast za dużo czasu poświęcać wyrazistym szczegółom, skupmy się na funkcjonalnym oświetleniu wnętrza. Dzięki temu będzie wydawało się większe i bardziej przyjazne.
Mieszkanie udostępniane najemcom powinno być przede wszystkim bezpieczne i łatwe do utrzymania w czystości. Kupując meble i sprzęty AGD oraz RTV, powinniśmy o tym pamiętać. Właśnie dlatego przed zaproszeniem do mieszkania lokatorów sprawdźmy, czy wszystkie instalacje oraz wyposażenie są sprawne i bezpieczne. Aranżujemy przestrzeń tak, by nie było w niej trudno dostępnych miejsc i zakamarków, których nie da się dokładnie posprzątać. Stan mieszkania i jego odporność na codzienną eksploatację w dużej mierze zależy od tego, jakie meble i sprzęty wybierzemy. Nie warto też zdecydować się na umeblowanie lokum najniższym kosztem. Nietrwałe i tanie meble szybko trzeba będzie wymienić, a koszt napraw najpewniej spadnie na nas.
Dodaj komentarz