Warto inwestować w nieruchomości w Zakopanem
— 5 lipca 2018
2192
Zakopane swoją magią przyciąga turystów praktycznie już od XIX wieku i jest doskonałą bazą wypadową w Tatry. Zakup domu, apartamentu, bądź pensjonatu w okolicy i zapewnienie gościom miłej atmosfery jest gwarancją całorocznego zarobku.
Choć szczyt sezonu przypada zimą i latem, to w Zakopanem i jego okolicach sezon turystyczny trwa praktycznie przez cały rok – o każdej porze roku przewijają się tu tłumy turystów skuszonych atrakcyjnością turystyczną regionu. Zimą miejsc noclegowych poszukują głównie narciarze. Ale w tym okresie nie brakuje również innych okazji – ferii świątecznych, świat bożonarodzeniowych, czy sylwestra i Nowego Roku, które sprzyjają wyjazdom rodzinnym i towarzyskim. W pierwszym miesiącu wiosny w Tatrach wciąż jest dużo śniegu (a na Kasprowym również w kwietniu), narciarze korzystają więc nadal z uroków tego miejsca i dobrych warunków na stokach. Po roztopach śniegu rozpoczyna się sezon wędrówek turystycznych, który trwa aż do późnej jesieni. W wakacje Tatry również przeżywają oblężenie – wszak to doskonały czas na górskie wypady i bezpośredni kontakt z tatrzańską przyrodą, a warunki na szlakach są o tej porze roku idealne do długich wędrówek. Z kolei od listopada można się już spodziewać śniegu, który przyciąga tłumy narciarzy i sezon turystyczny zatacza kółko.
Patryk Kosmider/bigstockphoto.com
Zainteresowanych wypoczynkiem w Zakopanem i okolicy nie brakuje i raczej ta dobra koniunktura potrwa jeszcze długo. A wiadomo, że tak duża liczba turystów musi gdzieś znaleźć miejsca noclegowe. Posiadanie nieruchomości w stolicy polskich Tatr jest więc formą nie tylko gwarancją zarobku dla właściciela, ale również jest bezpieczną lokaty kapitału (który ze względu na zakopiańskie realia musi być dość spory). Z tego powodu, jeśli komuś nadarzy się okazja zakupu nieruchomość w Zakopanem, to warto z niej skorzystać.
Oferta domów na sprzedaż w Zakopanem i okolicy idzie w parze z ofertą wypoczynkowo-rozrywkową. Jednak zakopiańskie oferty nieruchomości nieco różnią się od ofert w innych rejonach Polski. Przede wszystkim większość z nich to apartamenty umiejscowione zazwyczaj w wolnostojących domach, w kamienicach. Najmniej jest ofert w blokach, jednak nie są w Zakopanem i okolicach głównym rodzajem zabudowy), ale cena metra kwadratowego jest w nich najniższa. Ceny pozostałych nieruchomości są bardzo wysokie. Ciężko znaleźć ofertę z ceną za mkw. do 5 tys. zł. W przedziale do 7 tys. jest już łatwiej, jednak najwięcej nieruchomości to koszt kilkunastu tysięcy złotych za mkw. Nawet przy małym metrażu takie nieruchomości są relatywnie drogie. Zazwyczaj ich wnętrza są już urządzone z myślą o osobach wynajmujących, czyli o klientach nowych właścicieli. Sprzedający apartamenty dbają o ich dobrą prezentację i wywołanie wyobrażenia o danej nieruchomości. Widać na nich, że lokale są ofertą skierowaną do klienta o dużych możliwościach finansowych.
Nieruchomość w Zakopanem jest gwarantem zarobku, więc w przypadku nadwyżki kapitału warto ulokować ją w tym atrakcyjnym turystycznie miejscu.
Dodaj komentarz